Tilsi Lasteaed

Muumioru lasteaed

Blogi

Muumioru lapsed tutvustasid oma kodukohta

Üle pika aja oli rõõm võõrustada külalisi Saksamaalt. Meie lasteaias olid külalisteks Iris ja Marion.

Mõlemad töötavad Regenbogen (Vikerkaar) lasteaias, Iris lasteaia direktorina ning Marion õpetajana. Esimesel päeval võtsime nad vastu laste poolt esitatud väikese kontserdiga.  Õpetaja Marionil oli ka sel päeval sünnipäev ning üllatasime teda koogi ja väikese kingitusega. Päeva teises pooles tutvustasime kodukoha ümbrust. Selleks oli õpetaja Airil ettevalmistatud „Bingo”. Jalutuskäigul tuli leida üles 9 einevat objekti ja paberil teha leitud piltide kohale ristike. Kõige enam avaldas muljet Tilsi mõisapark ning teada saamine kultuurilistest objektidest. Jalutuskäigult tagasi jõudes ootas meid maitsev lõunatoit. Lõunatoidus tõid nad esile väga hea maitse ja  värske tooraine kasutamise. Samuti märkisid nad ära, et lastele on antud valikuvõimalus toidu tõstmisel. Iga laps saab  ise vastavalt oma soovile tõsta portsjoni ning valida juurde salati.

Teine päev algas Põlva Intsikurmus, kus vaatasime noorte laulu-ja tantsupeo proovi. Edasi lõunatasime lasteaias ning pärast lõunal toimus vestlusring koostöö edasiarendamiseks. Meie lasteaial on palju ühist sealse lasteaiaga. Seega on hea võimalus vahetada kogemusi tööalaselt.

Päev algab lasteaias samuti hommikuringiga ning edasi hakkavad toimuma planeeritud tegevused. Regenbogeni lasteaias toimuvad ka eraldi tegevused koolieelikutele kooliks ettevalmistamisel. Irisel ja Marionil oli võimlus osaleda meie koolieelikutele läbiviidaval tegevusel. Nad leidsid, et see on suurepärane aeg nende laste jaoks. Nii nagu meie lasteaias toimuvad seal samuti arenguvestlused lastevanematega, koostöö teiste organisatsioonidega ja õuepäevad. Lapsi suunatakse säästlikult tarbima, hoidma keskkonda ning osalema keskkonnaalastes projektides. Regenbogeni lasteaia õueala on suur ja mitmekesise loodusega. Muumioru õuealal pakkus huvi külalistele  poriköök. Ja tõepoolest on see üks laste lemmik mängukohti. Lisaks õppetegevustele käivad sealsed lapsed veel ujumas ja ratsutamas.

Õhtu poolikul külastasime naabermaakonnas Võrumaal olevat Väimela lasteaeda „Rukkilill” ja jalutasime kesklinna pargis ning rannapromenaadil.

Kolmandal päeval tutvusid külalised Tartu Raekojaga, külastasid käsitöö poode ning nautisid maitsvaid suupisteid kohvikus. Päev lõppes ühise õhtusöögiga Räpina Loomemajas. See oli  viimane sõpruskohtumise päev „Ühendame sillad” Põlvamaa ja Bad Segebergi lasteaedade vahel.

Aasta 2022 on raamatukogu aasta, siis meie koostööks kujuneb sel aastal raamatu teema. Leidsime  ühise raamatu, milleks on „Sipsik”. Esimesed mõtted kokkusaamiseks veebi vahendusel on juba kirja pandud.

Meil on suur hea meel omada sõpru ja vahetada kogemusi  Regenbogeni lasteaiaga. Aitäh kõigile!

Eve Schmeiman, Tilsi Lasteaed „Muumioru” direktor

Teised postitused