Tilsi Lasteaed

Muumioru lasteaed

Blogi

Tegemised ja toimetamised Muumiorus

• 26-ndal mail oli Muumi rühmas eriline päev. Sel päeval lõpetas lasteaia 8 rõõmsameelset last, kellel  soov kooli minna. Saalis oli tunda värsket  kaselõhna ning lõpetajaid ootas lillevanikuga kaunistatud kiiktool. Õpetajad  kiigutasid igat lõpetajat lugedes ette lapse kohta väikese meeldejääva rea lasteaiast. Seejärel said lapsed tunnistuse,  lillekimbu ning kingituseks helkuri, et koolitee kulgeks ohutult.
  • 8. Juuni oli mälestuste rohke päev Väikese My rühma jaoks. Seal toimus oma väike lõpupidu, sest 6 rõõmsameelset last liiguvad sügisest edasi teise rühma.  Õpetajad kiigutasid samuti lapsi kiiktoolis ja meenutasid neid kirjapandud ridadega. Kingituseks said lapsed rühma sümboolikaga seinataldriku.

Joosepi talu Ahjalt kinkis lasteaiale maasikataimed. Aitäh, Joosepi talu!

Kuna lasteaial puudub maasikapeenar, siis otsustasime, et iga laps saab isikliku maasikataime, mille kasvamist jälgitakse kodus. Taimed toimetas lasteni Põlva Vallavolikogu esimees Georg Pelisaar, kes sai ka meie üritusest osa. Aitäh!

•  Juunikuu esimestel päevadel toimusid lasteaias taas kaua oodatud õuepäevad, nüüdseks juba viiendat aastat järjest. Päike ja suvine soojus oli lastel väljateenitud. Terve päev õues olla on igavesti vahva! Õpetajatel oli planeeritud erinevaid lõbustavaid tegevusi. Üllatuskülalisena esines Eesti tuntuim trummar Hele-Riin Uib. Hele-Riin tutvustas kõigile taiko trumme ning õpetas trummidel mängimist. Selgus, et nii mõneski lapses on peidus anded, mida võiks edasi arendada muusika alal. Põnevat uudistamist pakkus ka Janec Vaasa, kes tutvustas lastele teehöövlit. Ja suur imestus oli see, et teehöövlil polegi rooli!
  • Muumioru lasteaialapsed said suure üllatuse osaliseks, mida tahame ka teistega jagada. Sellised heateod väärivad märkimist! Ühel hommikupoolikul saabus kuller lasteaeda suure postipakiga, mis oli saadetud otse Saksamaalt. Vaadates seda pakki ja sellel olevat pilti võis laste ja õpetajate nägudes näha üllatavaid pilke. Head sõbrad Saksamaalt Regenbogeni lasteaiast tegid ühise otsuse sealsete lastevanemate abiga, kinkida bollerwagen (käsikäru) Muumioru lastele. Heategu sai alguse sellest, kui Regenbogeni lasteaias õpetajana töötav Marion meiega ühisel jalutuskäigul osales ning leidis, et Muumioru lasteaed vajaks hädasti sellist pehmenduste ja muude lisadega käru. Lisaks sellele, et kingitud käru võimaldab sõidutada liikumisprobleemidega lapsi, on sellega võimalik ka piknikule minnes asju transportida. Õpetajate töö teeb see kindlasti kergemaks ning oleme südamest tänulikud nii headele sõpradele Saksamaal! Meie laste poolt läks tänutäheks teele videotervitus koos lauluga!

Ilusat ja päikselist suve kõigile! Tilsi Lasteaed Muumioru nimel direktor Eve Schmeiman

Teised postitused