Tilsi Lasteaed

Muumioru lasteaed

Blogi

Tegusad päevad Muumiorus

20-ndal jaanuaril kogunesime saali, et tähistada ühiselt Jänese aasta algust. Lapsed olid riietunud säravalt ja maagiliselt uue aasta vastuvõtuks. Korraga helises lasteaia telefon ning anti teada, et Põlva postkontoris on lasteaiale saadetis. Pakk pidi olema suur ja raske. Õpetajatel puudus võimalus nii suure paki transpordiks ja palusid Omniva  autoga pakk kohale toimetada. Ei möödunudki poolt tundi, kui helises uksekell ja postiljon oli pakiga kohal. Saadetis nägi tõepoolest suur välja. Selle saali toimetamiseks tuli kasutada kaubakäru. Hakkasime koos lastega uurima, kes selle paki saatis. Lõpuks leidsime, et pakk tuleb Hiinast Muumioru lastele. Ettevaatlikult püüdsid  lapsed koos õpetajaga  pakki avada. Järsku paistsid pakist pikad sädelevad kõrvad. Oh imet, meile oli saabunud Hiina Jänes. Koos Jänesega lustiti, mängiti, esitati mõistatusi ja söödi ise valmistatud  jänese kujuga küpsiseid. Kõige lõpuks üks väike magus jänese komm põske ja uus aasta oli lõbusalt alanud. Kõik see juhtus Muumiorus,  üks lõbus lavastus õpetajate poolt. Aitäh, muusikaõpetaja Kätlin, rühmaõpetajad Svetlana ja Kätlin.

02.veebruaril oli taas põhjust koguneda saali, et tähistada lasteaia sünnipäeva. Sel korral olid peo ettevalmistanud lapsed koos õpetajate Ülle, Airi ning muusikaõpetaja Kätliniga. Lapsed katsid peolaua ise valmistatud uhkete tassikookidega. Õpetajad lugesid muinasjuttu ning koos vaadati filmi.

Sõbrapäev on tore siis, kui sõbrad külla tulevad. Sel korral käis lasteaias külas Tilsi Põhikooli esimene klass koos oma õpetaja ja direktoriga. Sõbraga osaleti laulumängudes, söödi vahvleid ja veedeti lõbusalt aega. Mälestuseks sai fotonurgas teha sõbrapilti.

Muumioru see on üks väike tore lasteaed, kus toimuvad lahedad ja meeldejäävad seiklused. Igal üritusel on oma eesmärk ja õpetlik sisu. Nii nagu ikka ühes armsas Muumiorus!

Toogu see alanud Jänese aasta meile õnne, rahulikku meelt ja õigeid valikuid kõikides tegemistes.

Eve Schmeiman

Tilsi Lasteaed Muumioru, direktor

Teised postitused