Tilsi Lasteaed

Muumioru lasteaed

Blogi

Värviküllane sügis Muumiorus

Sügis on eriline aastaaeg oma kirjude lehtede ja maitsvate vitamiinidest pungil olevate sügisandidega. Sel aastaajal saab nautida looduses lehtedes sahistamist, tunnetada karget sügistuult ning saata teele lahkuvaid kureparvi, jäädes neid kevadel tagasi ootama. Sügise saabudes peeti ka Tilsi lasteaias „Sügise sünnipäevapidu”. Õpetajad olid ettevalmistanud mõned mängud, kus tuli kasutada kõiki meeli. Lapsed said tunda lõhnu, maitseid ning käega katsuda ja ära arvata erinevaid esemeid. Elevust tekitas laste seas sügise leidmine. „Ja näe, seal see sügis end peidab!” – kõlas rõõmus laste hüüe. Sügis oma uhkes kübaras, hoides ühes käes korvi, oli peidus laste mängumajas. Koos loeti luuletust sügisest ning hullati lehtedes. Lapsed said ülesande leida kaks erinevat asja, mis olid peidetud lasteaiahoovi. Esimene asi oli ümmargune ja roheline ning teine kollane ja piklik.  Põnevust jagus, sest esmalt leiti roheline pall. Lõpuks leidsid lapsed  üles rohelise arbuusi ning kollase meloni, mis olid koduaias kasvanud.

Igal sügisel on Muumiorus peetud spordipäeva. Ühel päikesepaistelisel sügishommikul võeti ette jalutuskäik  Tilsi staadionile, kus toimus lasteaia spordipäev. Lapsed osalesid palliviskes, kaugushüppes ja jooksmises. Terve staadioni ring läbiti kiirelt ning finišši jõuti rõõmsate ja punapõsksetena. Energiat jagus veel mäest alla veeretamiseks, kullimänguks ning üheskoos sõbraga prooviti moodustada erinevaid tähti ja numbreid.

Lisaks laste endi toimekatele tegemistele, külastas lasteaeda ka Päästeamet. Nad viisid läbi programmi „Tulest targem”, kus lapsed said teadmisi tuleohutusest, õnnetuse korral tegutsemisest ning vaadata missugune näeb välja üks päästeauto. Ka kodudes võiks nendel teemadel rohkem rääkida,  nii saame kõik anda oma panuse meie turvalisuse tagamiseks.

Muumirühma meeskond liitus Tervise Arengu Instituudi poolt pakutava pilootprojektiga „Seikluste Laegas”, laegas on meile juba natuke avanenud ja seal leiduvate aaretega juba tutvust tehtud. Seega sügis toob meie lasteaeda uued ja põnevad väljakutsed.

Aitäh kõigile, kes lõid meiega kaasa heategevuslikus kõrvitsa kogumise kampaanias! Kogusime suure hulga  530 kg kõrvitsaid. Kõrvitsad sõidavad Omniva AS kullerautoga Tallinna Loomaaeda elevantide kõhutäiteks.

Eve Schmeiman

Tilsi Lasteaed Muumioru direktor

Teised postitused